Proč máme rádi “učící věž”

Proč máme rádi “učící věž”

Posuvné schody s ohrádkou ke kuchyňské lince.

 

 tři jednoduché důvody

 

1. Pracujeme u linky SPOLU

Vaření je tvůrčí pestrá zajímavá činnost. Vaše dítě chce být s vámi. Jak se postaví na nohy, zajímá se o to, co děláte nahoře na lince. Někomu stačí posadit si dítě vedle sebe na linku nebo většinu věcí dělat s ním na nízké pracovní ploše. Ale schody k lince umožní mnohem víc – přístup ke dřezu, práci vedle sebe, přehled o tom, co se „nahoře“ děje.
 
Doporučujeme.

2. Zvládne ji vyrobit táta a bude z toho mít skvělý pocit!

Původní Learning tower je výrobek od Little partners, např. na Amazon.de za 660 euro, tj. cenově nedostupný. Postupně ale vznikla řada plně vyhovujících, po domácku vyrobených variant. Nejjednodušší je koupit schůdky BEKVAM v IKEA a přitlouct k nim „ohrádku“.
 
 
Pokud vyrábět nechcete, hledejte „učící věž“ např. v Montessori bazaru, truhláři ji pro vás rádi vyrobí na míru k vaší lince. Požadujte: přední ohrádku trochu vyšší než vaše linka (aby se dítě neskříplo), natřenou (příp. omyvatelnou) variantu, protože bude běžně potřísněná. Na jednotlivé schůdky nalepte prostiskluzové pásky (též mají v IKEA), protože u dřezu bude díte cákat pod sebe.

3. Batole ji miluje

Už od momentu, kdy se děti začnou stavět o nábytek, je pro ně věž zajímavá, kvůli slastnému vylézání a slézání. Postupně ji dokážou také tlačit po bytě, např. k lince a zpět na místo. Proto je vhodné ji oblepit chrániči na nohy židlí (samolepící filc), aby dítě věží nepoškodilo jiný nábytek.
 
A co u Vás? Máte věž? Pošlete fotku, zkušenost. Díky!
 
ucici-vez
 
P.S. Pěkný článek ve slovenštině je také tady: http://www.mothering.cz/uciaca-veza…

Komentáře

1 | zdenka @ | před sedmi měsíci

učící věž

Věž jsme také pořídily ale s výrobou jsem si nechtěla lámat hlavu.Tak jsem našla eshop učícívěže a byla jsem až překvapena jak se nám doma osvědčila. Já už nemám strach že nám Janička spadne ze židle a mohu jí svěřit i více zábavy v kuchyni. Je to super pomocník. Zdenka.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.