Kde pomáhají mně

Kde čerpám k dětem:

Valina Kociánová – www.samostatne-dite.cz

Valinka má cit pro to, co je bezva mít pro děcka za předměty k běžnému užívání. Nemusíte obíhat obchody a z jejího e-shopu budete mít doma osvědčeně to, co potřebujete. Mám radost z naší spolupráce! :-)

Katarína Hrabětová

Katarína má ve svém projevu o dětech tolik jemnosti a láskyplné energie. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit a vidět někoho pro mě tolik milého přednášet! Systematické, laskavé, svobodné (dává lidem možnost se zařídit podle SEBE!). Vnímám kousek překryvu s Evou Štarkovou – ale věnuje se nejmladším dětem! Možná je to ta slověnština… nevím! :-) 

Eva Štarková
Eva mě naučila, že děti potřebují především LÁSKU a pochopení… a pak teprve je možno přijít s Montessori… 

Petr Kubala – http://abydetikvetly.cz/
Petr se věnuje síle slova – tomu, jak díky slovům můžeme tvořit lepší svět. A učí nás to dělat pro naše děti přes příběhy a písně. Má online kurz. Napsal knížku. Mají dvě krásná CD pohádek, které namluvil se svou ženou, a které naše děti milují.

Ivana Procházková – http://ivanaprochazkova.cz http://nase-deti-brno.cz/
Ivanka má v Brně báječné jesličky, kam s radostí a beze strachu chodí naše Ella – a já můžu odpočívat! Ivanka má taky bájo kurzy pro rodiče – vnímám u ní pokoru a porozumění k lidem malým i velkým. Děkuju, Ivanko.

Uvolňujeme tělo i ducha, abychom byli spokojení
(když to chceme naučit ty děti!):

Dash – http://www.dashdance.com/
Dash tančí a není možné v její přítomnosti jinak, než tančit také, a to i když se cítíte ne-tanečnicí/íkem! Je b-á-j-e-č-n-á! Jako kouzlem pracuje s vaším tělem, které se uvolní v prostoru a čase a začne svítit… Bloky odchází a duše má konečně v těle prostor.

Eva Prokešová (FB: Vaření nevaření u Eruwen)

Milovnice jídla, kuchařinka zdravého jídla, nevařeného jídla – taková milovnice kuchyně, jako jájsem milovnice Montessori… Jak říká Evička: „Lambáda!“ (=fakt moc dobrý!) :-)


Terezka Humlíčková
K Terezce chodím cvičit pilates! Srovnám si záda na celý týden a slyším u toho alespoň 4×, že mi to jde – což je moc příjemné. Taky nás oslovuje: „dámy“, což vytáhne moji páteř pokaždé alespoň o centimetr! :-) A u cvičení se směju! Někdy mi to musí připomenout, což vede k dalšímu smíchu! :-) Terezka má dar doteku pro správné provedení cviku – tělo se diví, kolik těch svalů má a s jakou lehkostí pak jde po ulici. Kyčle uvolněné, ale stabilní v bocích, hrudník otevřený. Jako královna!

Silvinka Šabacká – http://www.vesvemteledoma.cz/
Pokud se duše po smrti vracejí na svět, aby nabraly nové a nové zkušenosti, pak Silvinčina duše tu byla mnohokrát! Má dar doteku, který probouzí lásku a uvolnění. Umí ten dar předávat a nepředstavitelné se stává samozřejmou skutečností…

Denisa Palečková a Richard Vojík – http://www.denisaarichard.cz/
Denisa a Richard lidi učí, jak se milovat. Prostě to neumíme. Po osmi letech manželství to stále / nebo už (?) neumíme! Stačí tři dny jejich vedení a člověk se posune na cestu, odkud není návratu – už okusil, jaké to může být mít se doopravdy rádi a užít si to. Patří jim ohromný dík od naší rodiny za to vědění a naději, že se postupně naučíme žít v harmonii.

Alexandra Polarczyk – http://mentalnijazyky.wix.com/mentalnijazyky
Saška rozumí i malým dětem. A učí to vidět i dospělé, jak k různým dětem najít různou cestu. V některých případech je to ohromná úleva. Naučila mě, že se nemusím stresovat, když mě naše Ema odhání, když je naštvaná, že nechat ji být, je to nejlepší, co pro ni můžu udělat. Úleva! Saška samozřejmě může pomoct i v partnerském pochopení… Dvojitá úleva / nebo úlek?!
A je s ní fakt sranda! :) A krásně – fakt krásně – zpívá! www.vlcimag.cz

Mary Kay
Díky Mary Kay jsem se začala mít ráda. Komické…

Pavlína Libová – http://www.libovolno.cz/
Po té, co jsem se tři dny sama trápila, mi Pája během jedné kávy navrhla, jak bude vypadat náš dům. Trvalo jí to jen jedno kafe, abych s úlevou vydechla: „To je ono…“ Pája se umí naladit a navrhnout interiér v souladu s jeho uživateli. Krása! Pomáhá mi najít v sobě sílu si přiznat, že mám ráda barvy a že přísný minimalismus se mi líbí jen v časopisech, ale žít v něm nechci! Díky, Páji!

Jaroslav Dušek
Neznáme se osobně! Objala jsem ho po jednom divadelním představení… a mluví mi z duše, DušeK!

 

A taky mě drží tyto báječné ženy, z nichž některé nezmiňuji výše v textu. Zleva: Terezka, Pája, já, Jana (její socio, gender nadhled a NADHLED obecně mě vždy zarazí… a má vždycky pravdu!) a Blaženka (která je mi oporou v sebe-důvěře, že toho dělám dost! A už DOST!). Moc vám děkuju, holky! Bez vás všech je mě jenom půlka! 

Nejbližší semináře: